{}
Mop pomocnik w sprzataniu

Mop pomocnik w sprzataniu

Mop pomocnik w sprzataniu

Zachowanie czystości w domu to bardzo ważna sprawa dla gospodarzy. Mop to jedno z prostych urządzeń służących do utrzymania porządku. Ciekawostką jest fakt, że mop został wynaleziony już w XIX wieku. Jacob Howe w 1837 roku skonstruował i opatentował pierwszy mop mający na celu ułatwić porządki domowe. Na przestrzeni lat wynalazek ten przeszedł szereg innowacji i unowocześnień. Dzisiaj mamy coraz ciekawsze pomysły na to urządzenie, a konstruktorzy prześcigają się w wymyślności, zwracając uwagę na potrzeby odbiorców. Ceny charakteryzują się dużą rozpiętością, a co za tym idzie, jakość również nie jest bez znaczenia. Wyróżniamy kilka rodzajów mopów. Mop sznurkowy to najprostsza forma tego przyrządu. Jak sama nazwa mówi, główka jest zrobiona ze sznurków wykonanych z bawełny, włókien mieszanych lub włókien sztucznych. Bawełna jest najlepsza do ścierania podłogi, ponieważ skutecznie pochłania wodę oraz dobrze ściera nadmiar wilgoci. Sznurki, bez względu na to, z czego są wykonane, szybko ulegają zniszczeniu. Mopy paskowe są skuteczniejsze i trwalsze niż sznurkowe. Wykonane są na tej samej zasadzie, jedynie zamiast sznurków są paski z bawełny lub mikrofibry. Dobrze jest, by na paskach były nadruki, ponieważ taki mop zręczniej usunie trwalsze zabrudzenia. Mop paskowy skutecznie będzie docierał do miejsc mało dostępnych, a zabrudzone końcówki z powodzeniem można będzie wyprać w pralce. Ciekawym rozwiązaniem jest mop płaski, który posiada tak zwaną stopę okrągłą lub prostokątną. Stopa ta jest powleczona mikrofibrą lub innym materiałem. Po zdjęciu tkaniny, łatwo ją wyprać i osuszyć. Mopy płaskie są bardzo popularne, funkcjonalne, skuteczne i trwałe. Dobrze myją zabrudzone powierzchnie o różnej strukturze, nie zostawiając przy tym smug. Znakomicie sprawdzają się przy myciu dużych pomieszczeń. Innowacje przy tym rodzaju mopa to:

 

  • zamontowanie pedału przy wiadrze, który po naciśnięciu odwirowuje płukaną tkaninę,
  • rozwiązanie pozwalające na spryskiwanie końcówki bez zamaczania, poprzez naciśnięcie przycisku w rączce,
  • dodanie różnych końcówek o specjalnym przeznaczeniu,

 

Najnowocześniejszy mop to parowy, który jest zasilany elektrycznie dzięki akumulatorowi. Każdy taki mop ma na wyposażeniu grzałkę, pojemniczek na wodę oraz pompkę. Podgrzewana woda jest wyrzucana w postaci pary na zabrudzoną powierzchnię. Dzięki temu sprząta się skuteczniej, dokładniej i szybciej. Oprócz tego porządkowanie staje się ekologiczne. Kupując mop parowy, powinniśmy zwracać uwagę na jakość, prestiż producenta, by taki wydatek nie stał się bezcelowy. Cena na początku może odstraszać, jednak po systematycznym używaniu mopa parowego będziemy bardzo zadowoleni.

 

Ostatnie aktualności

Rodzaje mopów

Rodzaje mopów

Zakup mopa to wbrew pozorom dość skomplikowana kwestia. Od tego jaki rodzaj mopa będziemy używać zależy czystość...

Mop pomocnik w sprzataniu

Mop pomocnik w sprzataniu

Zachowanie czystości w domu to bardzo ważna sprawa dla gospodarzy. Mop to jedno z prostych urządzeń służących do utrzymania porządku....

Jakich środków użyć do usunięcia plamy z dywanu

Jakich środków użyć do usunięcia plamy z dywanu

 Aby dobrze i komfortowo czuć się w swoim domu, dbamy o porządek i czystość w nim. Czasem jednak zdarzy się coś,...

Produkty chemii gospodarczej do zastosowania w domu

Zapoznaj się z naszą ofertą!!

Dane teleadresowe

Hurtownia opakowań Składnica BIS

 

ul. Sobieskiego 16M
96-100 Skierniewice
+48 797 380 765
biuro@skladnicabis.pl

Może Pani/Pan wycofać każdą z powyższych zgód w każdym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres ...... Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.